Techniki znakowania odzieży

Jak powstaje wysokiej jakości nadruk? Rzućmy okiem na popularne tremotransfery!

 

Produkty personalizowane wiodą prym na rynku – konsumenci uwielbiają ten rodzaj wytworów głównie za to, że są wyjątkowe, unikatowe, zgodnie z ich zamysłem. Jednak żaden, nawet najbardziej wymyślny projekt robionego na zamówienie produktu nie byłby atrakcyjny, gdyby jakość nadruku była marna. Za ogromną popularnością takich wyrobów musi się kryć coś więcej i tak jest w istocie.

Nowoczesna technologia dała nam do dyspozycji metody tworzenia nadruków tak rozmaite i różnorodne, iż posiadając odpowiednią wiedzę na ich temat oraz sprzęt, za pomocą którego projekt jest realizowany można uzyskać efekt nawet przekraczający oczekiwania klientów.


Do najczęściej stosowanych przez nas metod należą:


 

  1. Termotransfer plastizolowy

  2. Termotransfer Sublimacyjny

  3. Termotransfer Flex/Flock


 

Chcąc uchylić rąbka tajemnicy, a równocześnie nie zanudzać we wpisie typowo technicznymi definicjami – przygotowaliśmy krótkie streszczenie powyższych metod. Wszystko po to, aby każdy miał szanse lepiej zrozumieć, a co za tym idzie – jeszcze lepiej wykorzystać ich potencjał przy zamawianych projektach.

 

 

Termotransfer plastizolowy – sprawna technika znakowania


Termotransfer plastizolowy można także spotkać pod nazwą sitodruku pośredniego. Z racji swojej charakterystyki najlepiej nadaje się do znakowania odzieży – koszulki z nadrukiem wykonane w tej metodzie właściwie nie mają sobie równych.


Jednak nadruk na koszulki to nie wszystko – tę metodę można z powodzeniem stosować do:


 

  • gadżetów

  • czapek

  • bluz


Wynika to z faktu, iż świetnie sprawdza się na bawełnie czy poliestrze, choć nie jest do tych materiałów ograniczony. Najprościej wytłumaczyć tę metodę w ten sposób, że odbywa się ona w dwóch etapach:


Etap 1 polega na wykonaniu nadruku sitodrukiem na folii transferowej, aby dobrze przywarł do tkaniny konieczne jest pokrycie go w całości sypkim klejem. Etap 2 natomiast to już przeniesienie nadruku na wybrany obiekt (np. koszulki okazjonalne) przy wykorzystaniu wysokiej temperatury.


 

Termotransfer Sublimacyjny – znakowanie poliestru


Inną interesującą metodą jest ta, najczęściej spotykana jako nadruk na kubku. Termotransfer sublimacyjny, bo o nim mowa to niezastąpiona i przede wszystkim naprawdę trwała technika stosowana do znakowania jasnych materiałów poliestrowych, dzięki czemu naprawdę świetnie się sprawdza, jeśli chodzi o poduszki z nadrukiem. Można jednak ją równie dobrze stosować jako wyżej wspomniany nadruk na kubku, bluzach, koszulkach czy innej odzieży.


Charakterystyczne dla tej tego procesu jest to, że w tym przypadku sublimacja wnika w struktury materiały w sposób trwały. Nie ma mowy o tym, że coś naruszy nadruk podczas prania. Osoby zamawiające nadruk na poduszkach chwalą ją sobie również za to, że właściwie jest niewyczuwalna w dotyku.

 

 

Termotransfer Flex/Flock


Ostatnią metodą, o jakiej chcemy wspomnieć jest kolejna idealnie nadająca się na nadruk na koszulki: termotransfer Flex/Flock. Jednak w odróżnieniu od pierwszej – ta będzie bardziej odpowiednia i opłacalna kosztowo, gdy chodzi o koszulki okazjonalne drukowane w niewielkim nakładzie.


Niesłusznie mylona z typową „naprasowanką” metoda polega na wgrzaniu na tkaninę specjalnej folii. Jak sama nazwa wskazuje jest to flex lub flock. Koszulki z nadrukiem w tej technice są wykonane zgodnie z uprzednio przygotowanym projektem, to znaczy wyciętym na ploterze tnącym.


Aby nadruk wyszedł zgodnie z oczekiwaniami nie może zabraknąć żadnego z tych elementów:

 

  • odpowiednio długi czas wgrzewania

  • duży nacisk

  • naprawdę wysoka temperatura

  • odpowiednia jakość folii


W umiejętnym wykorzystaniu każdej z tych technik liczy się precyzja i doświadczenie – wtedy można spodziewać się efektu zgodnego z oczekiwaniami.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię